K lidskému životu patří nejen chvíle radostné, ale i smutné. Jedna z nejtěžších situací, s kterou se lidé musí vyrovnat, je úmrtí blízkého člověka. V takové chvíli je největší pomocí lidská solidarita, blízkost a pochopení. Církev nabízí v takových případech pozůstalým sdílení jejich zármutku a pohřební rozloučení na jimi vybraném místě. Tuto službu nabízí všem, kteří hledají pomoc a útěchu v Božím slovu, bez ohledu na to, zda byli členy naší církve nebo sboru.

Pokud byste chtěli požádat o rozloučení s Vaším zesnulým jednoho z našich kazatelů (Iva Květonová a Ondřej Macek), obraťte se, prosím, na naši farní kancelář v Brně, Opletalova 6, nejprve telefonicky a potom při osobní návštěvě, kdy poslední rozloučení konkrétně domluvíte. Naši kazatelé mohou posloužit biblickou zvěstí například v brněnském krematoriu nebo v obřadní síni na Ústředním hřbitově. Naše církev nerozlišuje, zda se jedná o pohřeb žehem nebo do hrobu. Rozloučení je možné uskutečnit také v našich brněnských kostelech – v Betlémském kostele na Pellicově 6 nebo v Červeném kostele na Komenského náměstí a samozřejmě i na hřbitovech v jednotlivých částech Brna a okolí.

Rozloučení má obvykle formu krátké pobožnosti, při níž zazní biblický verš, modlitba, kázání, někdy i krátký životopis zesnulého a jeho odevzdání do rukou Božích. Výběr hudby je na pozůstalých.

V případě, že se rozhodnete požádat o tuto službu naše kazatele, prosíme, abyste se dříve než pohřeb objednáte u pohřební služby, telefonicky domluvili v naši kanceláři (542 211 453) na vhodném datu a hodině. Naši kazatelé mají i jiné povinnosti a neradi bychom Vás odmítali, pokud byste měli již domluvenou pevnou hodinu a datum.