Aktuálně

Plán akcí na rok 2021

Dotace

V letech 2015 až 2018 byla provedena řada oprav a doplnění vybavení s pomocí dotací Jihomoravského kraje.

V roce 2018 jsme s pomocí dotace JMK provedli především hydroizolaci havní budovy a rekonstrukci vodovní přípojky. Podrobnosti v závěrečné zprávě: Obnova střediska Blažkov a nákup vybavení – závěrečná zpráva za rok 2018 (PDF)

V roce 2017 byla dotace JMK využita na rekonstrukci základových pilotů chaty č. 4 a rekonstrukci kanalizačnípřípojky včetně instalace lapače tuků. Podrobnosti v závěrečné zprávě: Obnova střediska Blažkov a nákup vybavení – závěrečná zpráva za rok 2017 (PDF)

V roce 2016 nám bylo z dotace JMK poskytnuto 69 000,- Kč na opravu verandy chaty Heraklitky, novou dlažbu před umývárnu a novou lednici. Podrobnosti v závěrečné zprávě: Obnova střediska Blažkov a nákup vybavení – závěrečná zpráva za rok 2016 (PDF)

V roce 2015 nám bylo z dotace JMK poskytnuto 80 000,- Kč na nový nábytek do jídelny (stoly, lavice, polička a nástěnka). Podrobnosti v závěrečné zprávě: Obnova vybavení střediska Blažkov – závěrečná zpráva za rok 2015 (PDF)

Historie

Historie Střediska biblických kurzů I. a II. brněnského sboru Českobratrské církve evangelické se začíná psát po II. světové válce. Mladí lidé tehdy ještě pouze z jediného sboru ČCE v Brně, vybudovali u vesnice Sázava na žďársku Středisko biblických kurzů „Sázava“. Ovšem po deseti letech (roku 1955) museli místo opustit kvůli armádě. Více…

Současnost

V současné době jsou ve středisku pořádány jak kurzy pro mládež, pro které bylo zamýšleno původně, tak rodinné rekreace. Areál tvoří 5 chatek, společná jídelna a zděná budova s kuchyní. Více…